Loading...

ENDÜSTRİ 4.0

SANAYİ DEVRİMİ
  • Slider Image
  • Slider Image
  • Slider Image
ENDÜSTRİ 4.0

Endüstri 4.0, sanayi uygulamalarını bilgisayar dünyasının imkanlarını kullanarak daha verimli hale getirme çalışmalarıdır. IOT, artırılmış gerçeklik, robotlar, RFID, sanal gerçeklik, yapay zeka gibi günümüzde üzerinde çalıştığımız teknolojilerin üretimde verimliliği yükseltmek için endüstri uygulamalarına entegre edilmeye başlanmıştır.

Bu teknolojiler hem sanayicinin hem de çalışanın hayatı aynı anda kolaylaştırılıp, verimliliği artırabilecek pek çok imkan sunmaktadır. Bu teknolojilerden biri olan Artırılmış Gerçeklik, 1960’lardan beri çalışılmasına rağmen donanım dünyasındaki gelişmeler sayesinde henüz uygunalabilir hale gelmiştir. Bu alanda pek çok fikir oluşmuş, yatırım planları üretilmiş ve pilot projeler yapılmaya başlanmıştır. Artırılmış Gerçeklik uygulamalarının tüketici pazar büyüklüğü 2020 yılında 140 milyar dolar olarak öngörülmektedir.

Yapılan yatırımların ve çalışmaların ana amacı hatayı azaltmak, zaman ve iş gücünden tasarruf sağlamaktır. Artırılmış Gerçeklik ile endüstriyel uygulamaları destekleyecek pek çok basarılı proje üretmek mümkündür. Her kurum Endüstri 4.0 hakkında bilgi edinmelidir ve süreçlerini analiz etmelidir. Her kurum bir endüstri 4.0 stratejik planı hazırlamalı ve gelişmeleri dikkatle takip etmelidir.


İLETİŞİM

SİMTEK
Simülasyon ve Bilişim Teknolojileri

Üniversiteler Mahallesi 1596. Cadde Hacettepe Teknokent 6. Ar-Ge C Blok No: 6C/77 Beytepe Çankaya/Ankara Turkey

Telefon: +90 (312) 485 62 53
GSM: +90 (555) 460 8041
Fax: +90 (312) 485 62 54

Email: info@sim-tek.com.tr