Loading...

ARTIRILMIŞ GERÇEKLİK

SİMTEK 2009'DAN BERİ ARTIRILMIŞ GERÇEKLİK ALANINDA VE İLGİLİ ANA DİSİPLİNLERDE ÇALIŞMA YAPMAKTADIR. KULLANICI İHTİYAÇLARINA GÖRE UYARLANABİLECEK GENİŞ BİR ALGORİTMA VE YAZILIM KÜTÜPHANESİ OLUŞTURMUŞTUR.
  • Slider Image
  • Slider Image
  • Slider Image
ARTIRILMIŞ GERÇEKLİK

Artırılmış Gerçeklik, unsurların ses, video, grafik veya algılayıcı verileri gibi bilgisayar tarafından üretilen bilgilerle gerçek dünya ortamının birleştirilerek kullanıcıya gösterilmesidir. Artırılmış Gerçeklik, 1960’ların başından beri çalışılmasına rağmen donanım dünyasındaki gelişmeler sayesinde henüz uygulanabilir hale gelmiştir. Akıllı gözlükler, mobil telefonlar, tablet bilgisayarlar bu alanda kullanılabilen donanım elemanlarıdır. Bu alanda pek çok yatırım planlanmış ve pilot projeler yapılmaya başlanmıştır. 2020 yılında tüketici pazarı büyüklüğünün 140 milyar dolar olacağı öngörülmektedir.

SİMTEK iç mekan/dış ortamda Artırılmış Gerçeklik teknolojisini kullanabilme tecrübesine sahiptir. Bu tecrübenin çıktısı olarak geliştirilmiş olan ürünlerin yanısıra yeni ar-ge çalışmaları devam etmektedir. SİMTEK pek çok farklı sektörün ihtiyaçlarına cevap verebilecek ve kullanıcıya göre uyarlanabilecek geniş bir algoritma kütüphanesi oluşturmuştur.


İLETİŞİM

SİMTEK
Simülasyon ve Bilişim Teknolojileri

Üniversiteler Mahallesi 1596. Cadde Hacettepe Teknokent 6. Ar-Ge C Blok No: 6C/77 Beytepe Çankaya/Ankara Turkey

Telefon: +90 (312) 485 62 53
GSM: +90 (555) 460 8041
Fax: +90 (312) 485 62 54

Email: info@sim-tek.com.tr